امیر کرم‌زاده، امروز (یکشنبه، ۲۰ خرداد) در مراسم تجلیل از خادمان ستاد سفر استان اصفهان در تالار شهر کاشان، اظهار کرد: ظرفیت‎های اقتصادی و گردشگری با ویژگی‎های اعتقادی مردم کاشان پیوند خورده است و مشارکت‌جویی در بین اقشار مختلف مردم این خطه موج می‎زند که نشان‎دهنده پویایی و نشاط اجتماعی است.

وی افزود: کاشان شهر هنر، مخمل، زری، ابریشم، فرش و خانه‌های تاریخی است. مهارت قالی‌بافی کاشان در فهرست میراث جهانی ثبت شده و بی‌نظیر است و  این منطقه زادگاه بزرگانی از جمله محتشم کاشانی، کمال‌الملک، غیاث‌الدین جمشید، کلیم کاشانی و سهراب سپهری است.

کرم‌زاده اظهار کرد: کاشان مانند نگین انگشتری در استان اصفهان می‌درخشد و باید به زیرساخت‌های گردشگری این منطقه توجه شود زیرا هر نقطه این خطه، سرشار از مهر و محبت مردم و هنر است.

صنایع‌دستی، نقش مؤثری در اشتغال‌زایی دارد

به گزارش ایسنا، سرپرست فرمانداری کاشان نیز گفت: کاشان پیشینه هفت هزار ساله دارد و همراه با پهنه تاریخی، گردشگری و اقتصادی میراث این شهرستان است که اکنون بیش از ۴۰۰ کارگاه فعال صنایع دستی با اشتغال یکهزار و ۵۰۰ نفر در این شهرستان فعال است.

حمیدرضا محمدی فشارکی افزود:  بیش از ۳۰ هزار نفر روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت امسال از باغ فین و ۲۰۰۰ نفر از خانه بروجردی‌ها و همین تعداد از تپه‌های تاریخی سیلک کاشان بازدید کردند.

 وی با اشاره به روز جهانی صنایع دستی، اظهار کرد: هنرهای سنتی از گذشته تا به امروز در وجود ایرانیان بوده و هر روز با نبوغ و پرورش استعدادها، رنگ و بویی تازه به خود گرفته که به واسطه آن، کاشان به عنوان شهر جهانی نساجی سنتی انتخاب شده است.

سرپرست فرمانداری کاشان تأکید کرد: کاشان، با سابقه کهن خود و به واسطه هنرمندان خوش‌ذوقی که مایه افتخار این دیار هستند، توانسته با بروز هنر و اصالت خود در تمام عرصه‌ها در کشور و جهان، پرآوازه و خوش‌نام شود.

محمدی فشارکی گفت: صنایع‌دستی جدا از آنکه یکی از هنرهای سنتی محسوب می‌شود، نقش موثری در اشتغال‌زایی جوانان و خانواده‌ها داشته و کمک شایانی به بهبود معیشت مردم به ویژه در مناطق روستایی و حتی در بین بانوان داشته که رونق این هنر با رونق بخش گردشگری ارتباط مؤثری دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید