به گزارش بازار مشترک از مهر ۲۰ آبان به روز کیش نام‌گذاری شده و هدف این نامگذاری بالا بردن میزان آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با این جزیره دیدنی است.

هرچند نامگذاری ۲۰ آبان ماه به عنوان روز کیش قدمت خیلی زیادی ندارد ولی روز کیش در هر سال تبدیل به روزی می‌شود که گردشگران و ساکنان این جزیره مرجانی به فرهنگ بومی خود هویت جهانی می‌بخشند و آینده روشن و پر افتخاری را برای این جزیره پر رمز و راز آرزو می‌کنند.

سالانه گردشگران زیادی به این جزیره زیبا و دیدنی سفر می‌کنند. جزیره زیبای کیش، چند سالی است که از طرف سازمان بین المللی KDS به عنوان چهارمین مقصد توریستی جنوب غربی آسیا معرفی شده است همچنین کیش با وجود بندرگاه‌ها و ۵۰ هتل که ۱۰ واحد از آن‌ها ۵ ستاره است، منطقه‌ای استراتژیک به شمار می‌رود.

شاید بتوان ادعا کرد که بهترین و تمیزترین ساحل کشور در کیش قرار گرفته است. این ساحل مرجانی یکی از شگفتی‌های این جزیره است و به سواحل فام معروف است. از آنجایی که خاک کیش از جنس مرجانی است، در زیر نور آفتاب رنگ نقره فام به خود می‌گیرد و درخشندگی آن خیره کننده می‌شود

عموم ساحل‌های دنیا از ماسه خاکستری پوشیده شده‌اند و بنابراین چنین ویژگی را ندارند. همین ویژگی باعث شده که آب دریا هم در این منطقه شفاف و روشن باشد و حتی کف دریا آن را بتوان به آسانی دید.

کارشناسان معتقدند که دلیل شفافی آب دریا این جزیره به خاطر وجود مرجان‌ها در اطراف آن است. چراکه مرجان‌ها موجب تصفیه آب می‌شوند. ماهی و آبزیان بسیار مختلف و زیبایی در دریای کیش زندگی می‌کنند و با توجه به شفافیت آب دریا، به راحتی قابل مشاهده هستند.

گردشگران بسیاری از کشورهایی که ایران معمولاً برای آن‌ها نیاز به ویزا دارد، از اخذ ویزا برای کیش معاف هستند. این جزیره دارای ۹۱.۵ کیلومتر مربع مساحت است و از شمال به ایران، از شرق به تنگه هرمز، از جنوب به کشور امارات متحده عربی و از غرب به کشورهای بحرین، قطر و عربستان منتهی می‌شود.

به همین مناسبت محمدحسین یوسف پور فعال حوزه گردشگری و رئیس هیأت مدیره هواپیمایی آسمان به مناسبت فرارسیدن روز کیش در پیامی نوشت: «کیش» به عنوان مهمترین جزیره گردشگری و تجاری ایران با موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی دارای ظرفیت‌های بسیار بالنده‌ای است که باید با ارتقا سطح تعاملات اقتصادی و سرمایه گذاری در عرصه داخلی و بین المللی، افزایش همکاری‌های منطقه‌ای و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در مسیر رشد و توسعه منطقه و به تبع آن پیشرفت ایران عزیز گام برداشت.

وی نوشت: با توجه به بسترهای ویژه و بی‌بدیل در جزیره زیبای کیش، این منطقه می‌تواند به الگویی موفق برای دیگر مناطق آزاد کشور در بهره گیری کامل از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تبدیل شود و تحقق این مهم در گرو عزم راسخ همه ارکان مرتبط با جزیره اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و مردمی است.

فرارسیدن بیستم آبان ماه «روز کیش» را به همه کیشوندان خونگرم و مهمان نواز، سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان، بازاریان، صنعتگران و تمام کسانی که در مسیر رشد و توسعه روز افزون «نگین خلیج فارس» گام بر می‌دارند تبریک و تهنیت گفته و از پروردگار سبحان برای ایشان صحت و سلامت را آرزومندم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید