به گزارش بازار مشترک ازعصر ایران، رپتور از نظر طراحی پیام جدیدی را برای صنعت خودروی چین ندارد، زیرا مشابه این طراحی جعبه‌ای با کپی از محصولاتی مانند لندروور و لندکروزر ۲۰۲۴ را زیاد دیده ایم، اما به هر ترتیب برای ۲۲ هزار دلار همه چیز تمیز و مرتب به نظر می‌رسد.

هاوال رپتور از منظر ابعاد برابر با ۴۸۰۰ میلیمتر در طول، ۱۹۱۶ میلیمتر در عرض و ۱۸۲۲ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌های آن نیز ۲۷۳۸ میلیمتر است. زاویه ورود ۲۴ درجه و زاویه خروج ۳۰ درجه عنوان شده است.

در بخش پیشرانه ۲ تریم هیبریدی پیش روی مشتریان قرار خواهد گرفت که نسخه پایه ۳۷۲ اسب بخار خروجی و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از بسته باتری ۱۹.۰۹ کیلووات ساعت لیتیم آهن فسفات تامین می‌شود و برد حرکتی آن در حالت الکتریکی خالص ۱۰۲ کیلومتر محاسبه شده است.

تریم پرچمدار ۳۷۸ اسب بخار خروجی و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد و به بسته باتری ۲۷.۵۴ کیلووات ساعت مجهز است لیتیم آهن فسفات مجهز است. برد حرکتی این تریم در حالت الکتریکی خالص برابر با ۱۴۵ کیلومتر محاسبه شده است.

هر دو تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک هستند.

در رابطه با فضای داخل کابین نیز هیچ خلاقیت مشاهده نمی‌شود و این فرمول نیز میان خودرو‌های چینی کاملا تکراری است، برای نمونه نگاهی به جتور تراولر و کابین آن داشته باشید (اینجا)

نمایشگر اطلاعات کیلومتر ۱۳.۲ اینچی، نمایشگر اصلی تنظیمات سرگرمی ۱۴.۶ اینچی و نمایشگر هداپ جز جذاب‌ترین رویداد‌های کابین هاوال رپتور هستند.

در هاوال رپتور مجموعه‌ای از امکانات ایمنی مانند کروز کنترل هوشمند، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سنسور‌های هشدار برخورد و دوربین‌های محیطی حضور دارند.

هاوال رپتور

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید