به گزارش بازار مشترک از خبرآنلاین، BJ ۴۰ در آغاز، خودرویی محبوب در بازار داخلی چین بود. با این حال، اخیراً تعداد زیادی از رقبای آن وارد بازار شده‌اند و در نتیجه، فروش آن در سال ۲۰۲۳ به ۱۱۴۷۶ دستگاه رسید. برای مقایسه، تعداد فروش تانک ۳۰۰ برای مدت مشابه، بیش از ۵۳۰۰۰ دستگاه است. بنابراین، BJ ۴۰ به وضوح به نسل جدیدی نیاز داشت.

نسل دوم BJ ۴۰ از جدیدترین زبان طراحی این برند استفاده می‌کند که سال گذشته توسط BJ ۶۰ معرفی شد. چراغ‌های جلوی مستطیلی و جلوپنجره‌ای با عناصر LED، در این نسل حضور دارند. بنابراین، این خودرو دیگر یک کپی‌برداری از جیپ رانگلر نیست.

BAIC BJ ۴۰ دارای در‌های بدون قاب، آینه‌های جانبی بزرگ، سپر‌های بزرگ و تزئینات پلاستیکی زیادی در قسمت پایین بدنه است.

یکی دیگر از جزئیات BJ ۴۰ یک درب عقب بوده که از دو قسمت ساخته شده است. قسمت بالایی، در واقع یک شیشه قابل حرکت است که به بالا می‌رود. در قسمت پایینی، یک درب عقب چرخان وجود دارد که چرخ زاپاس روی آن نصب شده است.

این SUV بایک، می‌تواند تا ۲۵۰۰ کیلوگرم را یدک بکشد.

در داخل، BAIC BJ ۴۰ به نظر می‌رسد که این خودرو، مدرن‌ترین SUV از BAIC باشد. نمایشگر کیلومترشمار، در پشت فرمان قرار می‌گیرد که از BJ ۶۰ به عاریت گرفته شده است. اما ویژگی اصلی BJ ۴۰، صفحه نمایش دوقلوای است که در بالای کنسول مرکزی قرار دارد. اولین مانیتور، یک صفحه نمایش لمسی مرکزی برای راننده است. در مورد دومی، به سرنشین شاگرد اختصاص دارد. ابعاد این نمایشگر‌ها هنوز مشخص نشده، اما با این حال، بسیار بزرگ به نظر می‌رسند.

در زیر نمایشگر‌ها می‌توان پنل کنترل تهویه مطبوع با دریچه‌های هوا را مشاهده کرد. در مورد کنسول وسط، یک پد شارژ بی‌سیم، چند دکمه فیزیکی، یک کنترلر تعویض دنده و یک جفت جا لیوانی وجود دارد. شایان ذکر است که کابین BJ ۴۰ دارای ۵ صندلی است.

BAIC BJ ۴۰ یک SUV آفرودی با موتور ۲ لیتری توربوشارژ تولید شده توسط شرکت HYCET است. توان خروجی این موتور به ۲۴۵ اسب‌بخار و ۳۸۵ نیوتن‌متر می‌رسد. تنها عیب این پیشرانه وزن آن است، که به ۱۵۳ کیلوگرم می‌رسد. گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد.

پیش فروش بایک BJ ۴۰ در نمایشگاه خودروی چنگدو در ۲۵ آگوست، آغاز خواهد شد. این خودرو به رقیب مستقیم تانک ۳۰۰ تبدیل خواهد شد. برچسب قیمتی آن باید در محدوده ۲۷،۶۶۰ تا ۴۱،۴۹۰ دلار باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید