به گزارش بازار مشترک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،کاوشگر یا ماهواره OMOTENASHI پس از جدا شدن از ابر موشک اس ال اس با اختلالات ارتباطی روبرو شد، زیرا در موقعیت مناسبی نسبت به خورشید قرار نداشت. در نتیجه پنل‌های آن رو به خورشید نبودند و همین امر توانایی ماهواره برای شارژ باتری هایش را تحت تاثیر قرار داد.

 به نقل از دیلی میل، از آنجا که تیم پروژه نتوانست ماهواره را کنترل کند، در نتیجه آن‌ها مجبور شدند برنامه‌ها برای فرود کاوشگر روی سطح ماه در روز دوشنبه را لغو کنند.

کاوشگر گمشده رویای ژاپن برای فرود روی ماه را نابود کرد

در صورت فرود موفقیت آمیز OMOTENASHI روی ماه، ژاپن پس از روسیه، آمریکا و چین به چهارمین کشوری تبدیل می‌شد که به سطح سیاره رسیده است.

تاتسواکی هاشیموتو رهبر این پروژه در یک کنفرانس خبری که پس از لغو فرود در ماه برگزارشد، رویداد‌های مذکور را ناراحت کننده عنوان کرد.

به گفته او این کاوشگر با هزینه ۵.۶ میلیون دلار توسعه یافته بود. OMOTENASHI یکی از ۹ ماهواره کیوب ستی بود که هفته گذشته همراه کپسول اوریون و موشک اس ال اس طی ماموریت آرتمیس یک به فضا رفت. هدف اولیه این کیوب آزمایش فناوری‌ها و انجام مانور‌هایی بود که کمک می‌کرد یک لندر کوچک روی ماه فرود بیاید و همزمان سیستم‌های برق، ارتباطات و پیش رانش آن را ایمن نگه می‌داشت.

قرار بود این کاوشگر نقطه آغاز ماموریت ژاپن برای ساخت یک ایستگاه در ماه برای اقامت فضانوردان باشد.

JAXA در توئیتی نوشت:نمی توان دوباره با فضا پیما ارتباط برقرار کرد و بنابراین تصمیم گرفته شد مانور فرود روی ماه (DV ۲) قابل انجام نیست.

در این میان تحقیقاتی در اختلالات به وجود آمده در کاوشگر در حال انجام است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید