به گزارش بازار مشترک از اینسایدیوز، طبق گزارش جدید روزنامه آتوموتیو نیوز، تسلا ممکن است برای سال ۲۰۲۱ فروش بیشتری نسبت به بی‌ام‌و داشته باشد و همه چیز به قابلیت اطمینان تخمین‌های مختلف فروش تسلا در ایالات‌متحده برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ و به ویژه ماه دسامبر بستگی دارد.

بر اساس آمار فروش شرکت اکسپریان، تسلا احتمالا بی‌ام‌و را از پیشتاز فروش خودروهای لوکس در ایالات‌متحده خارج کرده است.

این شرکت تا نوامبر ۲۰۲۱ تعداد ۳۰۳ هزار ۲۴۶ تسلا در ایالات‌متحده ثبت‌نام کرده است و ۳۳۶ هزار و ۶۴۴ خودروی بی‌ام‌و در مدت ۱۱ ماهه تحویل داده است. با این حال، ثبت‌نام و تحویل واقعی تفاوت دارد که می‌تواند دلیلی برای مغایرت باشد.

داده‌های شرکت اکسپریان نشان داده است که تسلا در اواخر سال ۲۰۲۱ افزایش چشمگیری داشته که طی سال‌ها برای این خودروساز رایج بوده است. در واقع، این شرکت می‌گوید که تنها در نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۴۲ هزار ثبت‌نام جدید تسلا داشته است و اگر این خودروساز الکتریکی این تعداد خودرو یا بیشتر را در ماه دسامبر عرضه کند، احتمالا از بی‌ام‌و پیشی خواهد گرفت.

بی‌ام‌و تعداد ۲۹ هزار خودرو در نوامبر ۲۰۲۱  بیشتر از اکتبر در ایالات‌متحده ثبت‌نام کرد و در دوره کامل ۱۱ ماهه، ثبت بی‌ام‌و ۲۸ درصد افزایش داشت در حالی که تسلا ۷۵ درصد افزایش را نشان داد.

حتی اگر تسلا رتبه اول را کسب نکند اما توانسته در مدت کوتاهی به اوج برسد زیرا چند سال پیش احتمال سقوط کامل آن حتمی بود.

افزایش فروش تسلا در پایان سال مرتبط با فروش در چین است اما فروش این خودروساز طی پایان سال در کالیفرنیا به شدت افزایش یافت.

تخمین زده می‌شود که تسلا بیش از ۳۶۰ هزار خودروی برقی را در سال ۲۰۲۱ عرضه کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید