به گزارش بازار مشترک از عصر ایران، آئودی با معرفی شاسی بلند آر اس کیو ۸ پرفورمنس در واقع قدرتمندترین خودرو مجهز به پیشرانه احتراقی خود را پیش روی طرفداران برند قرار داده است.

آئودی آر اس کیو ۸ پرفورمنس مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توربودوقلو شده که ۶۳۱ اسب بخار خروجی و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. شاسی بلند آلمانی طی ۳.۶ ثانیه از توقف کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۳۰۶ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

آر اس کیو ۸ فعلی بازار از آئودی ۴۰ اسب بخار ضعیف‌تر از نسخه پرفورمنس جدید آن است. در زمینه گشتاور نیز ۵۰ نیوتن متر عدد کمتری را نشان می‌دهد. شاخص صفر تا صد این شاسی بلند نیز ۳.۸ ثانیه محاسبه شده است. بیشینه سرعت به طور الکترونیکی روی ۲۴۹ کیلومتر برساعت محدود شده است.

چهره تهاجمی و اسپرت آر اس کیو ۸ پرفورمنس با سیستم اگزوز خوش صدای آن تکمیل می‌شود و البته باید اشاره کنیم که این مسیر اگزوز در مقایسه با مدل قبلی سبک سازی شده است. همچنین مشتریان می‌توانند با انتخاب آپشن اگزوز آر اس اسپرت صدای جذاب تری را نیز در اختیار داشته باشند.

هدلایت ال ئی دی ماتریکسی در پروفایل دماغه و چراغ‌های عقب او ال ئی دی با ۵ حالت نمایش روشنائی دارای قابلیت شخصی سازی، زیبایی خاصی را ایجاد می‌کنند.

رینگ‌های آلومینیومی در اندازه ۲۳ اینچی ارائه می‌شوند. سیستم ترمز سرامیکی با دیسک‌های ۴۴۰ میلیمتری جلو و ۳۷۰ میلیمتری عقب به عنوان آپشن ارائه می‌شود.

سیستم تعلیق تطبیقی با قابلیت تغییر ارتفاع به عنوان آپشن استاندارد درنظر گرفته شده است. سامانه الکترومکانیکال تثبیت کننده و فرمان پذیری عقب بخش‌های مهم این ساختار تعلیق جدید هستند.

قیمت خودرو هنوز مشخص نشده، اما آئودی آر اس کیو ۸ پرفورمنس کنونی در بازار آلمان ۱۵۶ هزار یورو قیمت دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید