به گزارش بازار مشترک از مهر، ماشین آلات و تجهیزات ابزار کار تولید است. در حال حاضر یکی از نیازمندی‌های بخش کشاورزی در حوزه ماشین آلات بوده و فرسودگی آنها سبب هدر رفت محصولات از کاشت تا برداشت می‌شود.

در قانون بودجه در تبصره ۹ بند الف آمده است؛

به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به دولت اجازه داده می‌شود:

۱. حقوق گمرکی تمامی ماشین آلات و تجهیزات (با رعایت ماده (۳) قانون جهش تولید دانش‌بنیان)، قطعات، مواد اولیه و واسطه‌ای تولیدی را به دو درصد کاهش دهد.

۲. حقوق گمرکی و مالیات ارزش‌افزوده واردات کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه دارو، نهاده‌های دامی و کشاورزی، ملزومات مصرفی پزشکی و شیرخشک مخصوص اطفال را به یک درصد کاهش دهد. همچنین مواردی که کمتر از یک درصد است به همان میزان باقی خواهد ماند.

فهرست شناسه (کد) تعرفه‌های موضوع این بند یک ماه از لازم‌الاجرا شدن این قانون و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

به این ترتیب بخش کشاورزی می‌تواند کمبود ماشین آلات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف زراعی و باغی را از طریق واردات این تجهیزات با تعرفه پایین جبران کند. ‌

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید