به گزارش بازار مشترک از تولید و بازار، اکبر پازوکی درباره وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار و اینکه آیا دوباره با افزایش قیمت در این صنف مواجه هستیم، گفت: هنوز خبری مبنی برگرانی لوازم خانگی نداریم و اخباری که در این زمینه منتشر می‌شود برای یک ماه و نیم گذشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در ادامه تاکید کرد: اگر شرکت‌های لوازم خانگی داخلی دوباره بخواهند، قیمت‌های خود را افزایش دهند به نوعی خودزنی کرده‌اند. دولت اکنون تقریبا توانسته مواد اولیه را از نظر قیمت کنترل کند و به شرکت‌های تولیدکننده حق گران کردن کالا را نداده مگر اینکه اسناد و مدارک در این خصوص ارایه دهند.
وی افزود: اگر شرکت‌ها بتوانند اسناد و مدارک مستدل ارایه کنند، مبنی براینکه برای مثال یخچالی که تولید می‌کرده‌اند، قیمتش از ۱۰ هزار تومان به ۱۱ هزر تومان رسیده است و بر اساس آن به آنها مجوز گران شدن می‌دهند، در غیر این صورت اجازه یک ریال افزایش قیمت را ندارند.
پازوکی در ادامه با بیان اینکه بازار لوازم خانگی هنوز هم راکد است، تصریح کرد: اولا اینکه در ماه محرم هستیم و دوم اینکه از عید به این سو اصلا بازار تغییری نداشته است.
اوایل سال که تعطیلی بود و بلافاصله سال، سال مالیاتی شد که همه درگیر مالیات بودند. امسال برای اولین بار، دولت دوماه را ماه مالیاتی اعلام کرد، یعنی هم خرداد و هم تیرماه که اصناف در این خصوص مشکل داشتند. 
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود: اکنون با توجه به وضعیتی که برای قیمت‌ها پیش آمده است، مردم هنوز قدرت خرید کالا ندارند، با اینکه حقوق‌ها با افزایش ۵۷ درصدی مواجه بوده اما عملا می‌بینیم که هیچ اتفاقی نیفتاده و بازار لوازم خانگی همچنان راکد است.
پازوکی در پایان به رونمایی از یکی از محصولات جدید لوازم خانگی داخلی اشاره کرد و گفت: شرکت جی پلاس می‌خواهد مردم را شگفت زده کند و بعد از تاسوعا وعاشورا یعنی حدود ۱۰ روز دیگر قرار است ۷ مدل ماکروفر در بازار عرضه کند که ساخت کشور خودمان است و با ضمانت گلدیران عرضه خواهد شد. این شرکت اکنون تنها شرکت تولیدکننده در میان ۲۵۰ شرکت تولیدکننده لوازم خانگی در ایران است که برای اولین بار ماکروفر تولید می‌کند.    
 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید