به گزارش بازار مشترک از یورونیوز، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) روز سه‌شنبه با انتشار پیامی توییتری اعلام کرد که به دلیل دریافت اطلاعاتی مبنی بر وجود خطر زباله‌های فضایی سرگردان، راهپیمایی فضایی شش ساعت و نیمه دو فضانورد مستقر در ایستگاه بین‌المللی را قرار بود با هدف جایگزین یک آنتن ارتباط رادیویی معیوب انجام شود، به تعویق انداخته است.

ناسا علت اتخاذ این تصمیم را کمبود فرصت کافی برای ارزیابی دقیق خطری عنوان کرد که ممکن است این دو فضانوردان را تهدید کند ولی در عین حال از اعلام منشا تولید این زباله‌ها امتناع کرد.

البته اواسط نوامبر، روسیه یکی از ماهواره‌های خود را در یک آزمایش موشکی منهدم کرد؛ آزمایشی که ابری از زباله را در فضا تولید کرد. با این وجود، روسیه ادعاهای مطرح شده مبنی بر این که آزمایش آنها ایستگاه فضایی بین‌المللی را به خطر انداخته است، رد کرده‌ است.

این نخستین راهپیمایی فضایی کایلا بارون و پنجمین راهپیمایی توماس مارشبرن بود. این دو فضانورد در ۱۱ نوامبر سوار بر کپسول «کرو دراگون اندورنس» (Crew Dragon Endurance) که از سوی شرکت اسپیس‌ایکس ساخته شده، در قالب ماموریت کرو-۳(Crew-3) ناسا برای اقامتی شش ماهه وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید

آگهی