به گزارش بازار مشترک و به نقل از رویترز، روز جمعه «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا از اجرای محدودیت‌ سفری جدیدی خبر داد که ورود اغلب مسافران غیرآمریکایی از هند به این کشور را ممنوع می‌کند.

 این محدودیت‌ مسافرتی جدید که از چهارم «می» اجرا خواهد شد به پیشنهاد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا و به گفته کاخ سفید در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند اعلام شده‌ است.

در ماه ژانویه نیز بایدن محدودیت سفری مشابهی برای اغلب مسافرانی که شهروند آمریکا نیستند و اخیرا در آفریقای جنوبی حضور داشته‌اند اعمال کرده بود. پیش‌تر آمریکا همچنین ممنوعیت ورود تقریبا تمام مسافران غیرآمریکایی را که در برزیل، بریتانیا، ایرلند و ۲۶ کشور اروپایی دیگر و چین و ایران حضور داشته‌اند دوباره ممنوع کرد.

بر اساس این محدودیت‌ها اغلب مسافران غیرآمریکایی که طی ۱۴ روز پیش از سفر به آمریکا در یکی از کشورهای مشخص‌شده حضور داشته‌اند نمی‌توانند وارد آمریکا شوند. ساکنان دائمی ایالات‌متحده و اعضای خانواده آن‌ها و برخی از مسافران که ساکن آمریکا نیستند همچون دانشجویان شامل این ممنوعیت سفری نمی‌شوند.

هند برای ۹ روز متوالی است که روزانه بیش از ۳۰۰هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش می‌کند. مجموع آمار مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در هند از ۲۰۰هزار مورد فراتر رفته و مجموع آمار ابتلا به نزدیک ۱۹ میلیون نفر رسیده است.

کشورهای دیگر همچون بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سنگاپور محدودیت‌های سفری مشابهی برای هند وضع کرده‌اند و کانادا، هنگ‌کنگ و نیوزیلند نیز تمام سفرهای تجاری با هند را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

روز چهارشنبه، کاخ سفید از ارسال کمک‌هایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به هند برای کمک به مقابله با افزایش شیوع ویروس کرونا خبر داد. این کمک‌ها کپسول‌های اکسیژن، ماسک و تست‌های فوری تشخیص بیماری را شامل می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید

آگهی