پکن
پایتخت چین با یک جهش چهار رتبه‌ای در سال ۲۰۲۱ بیشترین میلیاردرهای جهان را در خود جای داد. پکن یکصد میلیاردر دارد که مجموع ثروت آن‌ها ۴۸۴ میلیارد دلار است. ۳۳ میلیاردر جدید در طی یک سال به این شهر افزوده شده است.

ژانگ یمینگ
ژانگ یمینگ کار آفرین آی تی و مالک "تیک توک" (عکس در کنار تیم کوک، رئیس اپل) با ۳۸ میلیارد دلار ثروتمند‌ترین ساکن پکن است.

نیویورک
نیویورک علیرغم افزایش شمار میلیاردرهایش در سال ۲۰۲۱ به رتبه دوم تنزل یافت. ۹۹ نفر میلیاردر ساکن شهر نیویورک دارای ثروتی برابر ۵۶۰ میلیارد دلار هستند.

مایکل بلومبرگ
مایکل بلومبرگ با ۵۹ میلیارد دلار، ثروتمند‌ترین ساکن شهر نیویورک است.

هنگ کنگ
در سال ۲۰۲۱ در هنگ کنگ ۸۰ فرد ثروتمند زندگی می‌کنند که مجموع ثروت آنها ۴۴۸ میلیارد دلار است.

لی کا شینگ
این تاجر بازنشسته با ۳۴ میلیارد دلار ثروتمند‌ترین ساکن هنگ‌کنگ است.

مسکو
۷۹ میلیاردر با مجموع ثروت ۴۲۰ میلیارد دلار در مسکو زندگی می‌کنند که اکثر آنها روابط خوبی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دارند.

آلکسی موداشف
این تاجر روسی فولاد با ۲۹ میلیارد دلار ثروتمند‌ترین شهروند ساکن مسکو است.

شنژن
در شنژن چین ۶۸ میلیاردر ساکن هستند که مجموع ثروت آنها به ۴۱۵ میلیارد دلار می‌رسد. بر تعداد میلیاردرهای شنژن طی یک سال ۲۴ نفر افزوده شده است.

هانگژو
در هانگژو چین ۴۷ میلیاردر زندگی می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۲۱ نفر بر تعداد آن‌ها افزوده شده است. مجموع ثروت این افراد ۲۷۰ میلیارد دلار است.

ژونگ شانشان
یکی از افراد ثروتمندی که در هانگژو زندگی می‌کند، ژونگ شانشان بنیانگذار کارخانه آب معدنی و داروسازی است. براساس لیست مجله اقتصادی فوربس ثروت او ۹۵ میلیارد دلار است.

شانگهای
در شانگهای چین ۶۴ میلیاردر زندگی می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۱۸ نفر بر تعداد آنها افزوده شده است. مجموع ثروت آنها ۲۶۰ میلیارد دلار است.

کالین هوآنگ
هوآنگ مهندس سابق گوگل و بنیانگذار شرکت تجارت الکترونیک با ۵۵ میلیارد دلار، ثروتمند‌ترین شهروند شانگهای است.

لندن
۶۳ میلیاردر ساکن لندن هستند که مجموع ثروت آنها بالغ بر ۳۱۶ میلیارد دلار است. بر شمار میلیاردرهای ساکن لندن در سال جاری ۷ نفر افزوده شده است. "لن بلاواتنیک" با ۳۲ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد ساکن لندن است.

مومبای
مومبای هند با ۳۸ میلیاردر که مجموع ثروت آن‌ها به ۱۴۹ میلیارد دلار می‌رسد در رتبه هشتم ثروتمندترین شهرهای جهان قرار گرفته است.

موکش آمبانی
موکش آمبانی مالک و بنیانگذار پالایشگاه جام نگر با ۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از میلیاردرهای ساکن مومبای هند است.

سان فرانسیسکو
سی هفت نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سان فرانسیسکو آمریکا زندگی می‌کنند که مجموع ثروت آنها به ۹۰ میلیارد دلار می‌رسد.

داستین موسکویتز
یکی از ساکنان میلیاردر در سان فرانسیسکو داستین موسکویتز است. او یکی از بنیانگذارن فیس بوک است که ۲ و ۳ دهم درصد از سهام این کمپانی را در اختیار دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید

آگهی